Finance

Finanční úřady, banky, peníze, burzy a tak..

Paypal

Od • Oct 2nd, 2008 • Kategorie: Internetové účty

PayPal PayPal je internetový platební systém. Umožňuje přesuny peněz mezi účty, které jsou identifikovánými emailovými adresami.

Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta (např. VISA nebo ECMC) musí mít povolené internetové platby (ale nemusí být embossovaná). Alternativou je platit těmito kartami přímo na internetu (tím je ovšem zvýšeno riziko podvodu, protože je nutno zadat informace o platební kartě přímo cílovému subjektu).

Systém PayPal umožňuje mít nastavenu i českou korunu jako primární měnu. Při platbě v jiné měně je částka přepočítána podle aktuálního kurzu.

Při aktivaci platební karty je nutno zadat PayPalu potřebné informace o této kartě. PayPal si z karty poté strhne nepatrnou částku (v případě účtu v CZK je to asi 35 Kč). Tato částka je vrácena jako bonus při prvním převodu peněz přes PayPal. Na výpisu z účtu je u této položky uveden čtyřmístný kód, jehož zadáním na webových stránkách PayPalu je provedena aktivace zmíněné platební karty. Při následných převodech peněz přes Internet je odpovídající částka stržena přímo z platební karty.

Oficiální stránka: www.paypal.com

is
Email autora | Všechny příspěvky od

2 Responses »

  1. […] rozdíl od jiných platebních systémů jako je PayPal nebo Moneybookers, má e-gold neobvyklý způsob nabývání e-gold gramů. Zatímco u běžných […]

  2. […] jako mnoho konkurenčních on-line služeb převodu  peněz (např. PayPal ) i Moneybookers vyžaduje ověření totožnosti před použitím svých služeb, aby se […]

Zanechat komentář