Finance

Finanční úřady, banky, peníze, burzy a tak..

Finanční úřad pro Prahu 6

Od • Oct 29th, 2008 • Kategorie: Finanční úřady

Číslo úřadu 006

Kontaktní spojení

nábř. Kpt. Jaroše 1000/7
17000 Praha 7

Telefon
220 361 111

Fax
220 363 698

E-mail:
podatelna@pr6.pm.ds.mfcr.cz

Úřední hodiny

Pondělí
08:00 – 17:00

Středa
08:00 – 17:00

is
Email autora | Všechny příspěvky od

21 Responses »

 1. Zvořilý dotaz :
  v lednu minulého roku zemřela moje manželka, která platila daň z nemovitosti ve výši 320 Kč ročně za družstevní byt Nad alejí 25/1765, Praha 6 Břevnov, 162 00 Praha 616. Prosím sdělte mi kam mám nahlásit změnu plátce, kterým se stal její manžel Karel Huml, bytem Nad alejí 25/1765, 162 00 Praha 6.

  Děkuji ,
  s pozdravem
  Karel Huml
  tel : 233 324 200

 2. Dobrý den, náhodně při hledání jiných údajů, jsem narazila na Váš dotaz, který je již trochu starší, ale spíše mne překvapilo to, že Vaše manželka platila daň z nemovitosti za družstevní byt. Jedná se obyt, který není zapsán v Katastru nemovitostí, nejedná se o nemovitost, takže nemůžete přece platit daň z nemovitosti. Tu platí družstvo jako vlastník, vy jste pouze členové družstva a byt máte v nájmu od družstva. Na daň z nemovitosti se vybírá od členů družstva do fondu provozního a z toho pak družstvo platí daň. Až budete mít byt v osob. vlastnictví, pak se Vás daň z nemovitosti bude týkat. Doufám, že jste již dále nic neplatil a že Vás na to někdo upozornil. Na Katastru jste ale zapsán jako vlastník, tak nevím, jestli jste byli ještě v domě úmrtí členové družstva a pak se převáděly byty do OV, nebo si pletete OV a družstevní vlastnictví.

 3. Na podzim 2009 jsem koupil byt v Řepích, je mně jasné, že musím učinit daňové přiznání. Prosím sdělte mně co vše musím k daň. přiznání přiložit.Předem děkuji.Jiří Piskáček

 4. Dobrý den,chci se zeptat, mohu-li použít tiskopis Přiznání k dani z přj.fyzických osob z minulého roku? Děkuji Dvořák

 5. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat v případě, že jsem v roce 2009 začala podnikat – OSVČ a nemám žádné příjmy za rok 2009 – jsem povinna podávat daňové přiznání? V případě, že ne, musím jiným způsobem informovat finannčí úřad? A dále bych se chtěla zeptat, jestli když nemám žádný příjem můžu uplatnit ztrátu? Předem děkuji za infomace

  s pozdravem Benešová

 6. Koupila jsem družstevní byt, Praha 6, Řepy. Je zapsán v katastru nemovitostí. Potřebné dokumenty mě byly vráceny v tomto měsíci z katastru nemovitosti.Prosím o informaci, co vše musím přiložit, abych mohla podat daňové přiznání a kde získám formulář k vyplnění. Děkuji

 7. Dobrý den,
  odeslal jsem daňové přiznání a omylem jsem zaslal špatné potvrzení o studiu. Jak mám dodat nové potvrzení? Děkuji Patrik Dobřichovský.

 8. Dobrý den.
  Dotaz:
  Je povinost či nutnost každého SVJ se daňově přihlásit?

 9. Dobrý den,
  mám velice zvláštní dotaz, ale bohužel již nevím, kam bych se jinam obrátila. Našli jsme s přítelem na Praze 6 nemovitost, ale bohužel majitelka – která dle katastru nemovitostí – zde již dlouhý čas nepobývá(prý se nachází kdesi v zahraničí). Nemovitost sdělila, ale nejeví o ní zájem. Proto bych se ráda zeptatla, jestli máte ponětí, zda-li existuje nějaká možnost najít ji přes finanční úřad, jelikož si myslím, že z nemovitosti musí stále odvádět daň..

  mockrát děkuji za jakoukoli radu

  pospíšilová

 10. Dobry den,

  Co mosim udelat v pripade, ze bych pronajala byt?

  S pozdravem,
  Zuzana Havlikova

 11. Dobrý den, prosím o odpověď :
  byt v osobním vlastnictví v domě, který se kompletně rekonstruoval a zateplil. Je pravda, že se nebude po nějaký čas platit daň z nemovitosti?

  Děkuji Hrubá

 12. Dobrý den,
  jelilkož se podle nových zákonů změnila platba daní, prosím o stanovisko k mé otázce.V osobním vlastnictví mám les, který obhospodařují Lesy ČR.Prosím o sdělení, jak mám postupovat při daňovém podání.
  Děkuji
  Karel Zelenka

 13. V obdobi 01.01.1991 do roku 31.12.1994 som pracoval v Peja Holding B.V. obchodni zastoupeni Praha 6 Bubenec , V sadech 15/4 . nakolko som poziadal o dochodok vznikol problem v suvislosti s rozdelenim republiky . Vzhladom k tomu ze uvedene obchodni zastoupeni zahajilo svoju cinnost prostrednictvom Spravy sluzeb diplomatickemu sboru a registracia bola zapisana v registry az 15.05.1993 Sprava socialniho zabezpeceni nechce vydat potvrdenie o zapocte v uvedenom obdobi i napriek tomu ze mam potvrdenie od uvedeneho obcodiho zastoupeni ze dane som odvadzal v Ceskej republike. taktiez mam aj potvrdenie od Danoveho uradu v Bratislave ze som priznal prijem v Ceskej republike. prosim vas o vydanie potvrdenia , ze boli boli v uvedenom obdobi odvadzane dane v Ceskej republike Praha 6 Bubenec. Evedene potvrdemie je potrebne pre zapocet v rokoch 1993 a 1994.
  Adresa:
  Ing. Jozef Kubasak Oravska 10, 82109 Bratislava , Slovenska republika rod. c.470304780

  Za skore vybavenie mojej ziadosti vopred dakujem . S pozdravom Ing. Jozef Kubasak

 14. Prispevok 13 Jozef Kubasak on January 25th, 2011 at 4:21 pm:

  Prosim o vymazanie mojej stranky ktoru som odoslal omylom pod ojmom ze ide o financny urad

  Jozef Kubasak

  Muj kod 13 jokubo

 15. delete odkazy 13 a 14

 16. Dobrý den,
  mám dotaz :
  Moje maminka žije s přítelem již 25 let ve společné domácnosti a oba byli členové bytového druýstva. V prosinci 2009 byl byt převeden do osobního vlastnictví pouze maminčina partnera. Tento partner v lednu 2010 daroval polovinu tohoto bytu mamince. Prosím o sdělení jaké poplatky je nutné uhradit. Jedná se o byt Praha 6-Břevnov Sartoriova 11 – Linhartová, Hanzálek. Mamince je 85 a p. Hanzálkovi 95, proto za ně vše vyřizuji.
  Děkluji
  Linhartová

 17. Dobrý den.
  Pro bytový dům jsme zpracovali “Technicko-ekonomickou studii na snížení energetické náročnosti”. Odběratel požaduje platbu ve snížené sazbě 10 %. Studii lze považovat za součást stavební dokumentace, neboť na základě ní jsou stanoveny tloušťku izolace zateplovacího systému.
  Můžeme fakturu s touto sazbou vystavit?
  S pozdravem
  Jan Porkert

  příloha : kopie objednávky

  Společenství vlastníků domu Božkova 4 Praha 6
  Božkova 4,Praha 6, 160 00
  IČO 26 42 88 49

  OBJEDNÁVKA č. 1/2011
  V Praze dne 28.ledna 2011

  Objednáváme u Vás technicko-ekonomickou studii na snížení energetické náročnosti bytového domu Společenství vlastníků Božkova 1616/4, Praha 6. Předběžně dohodnutá cena 15 000 Kč. Fakturovaná částka bude navýšena o 10% DPH, jedná se o bytový dům (bez nebytových prostor, se 14 byty o rozloze do 120m ²).

  Magdalena Hamsíková
  předsedkyně ŘV

 18. Dobrý den,
  v zaměstnání mi špatně vyúčtovali daně za loňský rok- nezapočítali mi slevu na dani na 2 děti za půl roku.Účetní mi sdělila, že si vše musím vyřídit nyní sama přes finanční úřad. Můžete mi poradit, co vše s sebou potřebuji a jak postupovat? Děkuji Jarolímková

 19. Prosím,jaký doklad bude třeba při změně plátce vlastníka bytu při přiznání daně z nemovitosti.Uvažuji darovat zbývající podíl dceři.Jsem dosavadní plátce daně.
  Děkuji.

 20. Ráda bych využila možnost zaplatit daň z nemovitosti v pokladně přímo na finančním úřadě. Kde a kdy je to možné?
  Děkuji, E. Hergetová, Vondroušova 1172, Praha 6 – Řepy.

 21. uveřejněte prosím na svém webu-titulni straně ID datove schranky,nebo asponˇ, kde ho má člověk hledat?

Zanechat komentář