Finance

Finanční úřady, banky, peníze, burzy a tak..

e-gold

Od • Oct 9th, 2008 • Kategorie: Internetové účty

e-gold je elektronický platební systém krytý zlatem (tzv. digital gold currency), který je provozován společností Gold & Silver Reserve Inc. pod obchodním jménem e-gold Ltd. e-gold Ltd. je společnost zapsaná v obchodním rejstříku na ostrově Nevis.

Byl založen v roce 1996 doktorem Douglasem Jacksonem a Barry K. Downeyem. Jedná se o nejstarší digitální zlatou měnou na světě. V květnu 2008 měla tato služba více jak pět milionů účtů a spravovala několik tun zlata.

e-gold

e-gold musí dle všeobecných smluvních podmínek udržovat minimálně 100 % hodnoty cirkulujících drahých kovů ve speciálně určených místech u členů tzv. London Bullion Market Association.

Ze samé podstaty fungování systému e-gold a za předpokladu, že elektronické zlato je zajištěno fyzickým uložením drahého kovu, nikoliv dluhem nebo jiným finančním nástrojem, nemůže docházet k finančním rizikům, která jsou běžně charakteristická pro jiné finanční instrumenty. Finanční riziko proto existuje u jiných platebních systémů jako jsou Moneybookers, PayPal a další.

Je však nutné upozornit, že absence finančního rizika neznamená absenci veškerých rizik. Stále jsou tu rizika kurzového charakteru, která vyplývají z rizik komoditního trhu (vzrůst a pokles ceny zlata a jiných drahých kovů). K tomu všemu si je třeba uvědomit, že se věrohodnost mladé společnosti zapsané v ostrovním státě nedá měřit s věrohodností staletých bank nebo národních finančních institucí, které spravují obvyklé měny.

Na rozdíl od jiných platebních systémů jako je PayPal nebo Moneybookers, má e-gold neobvyklý způsob nabývání e-gold gramů. Zatímco u běžných elektronických peněženek na bázi PayPal dochází k tomu, že si zákazník svůj účet sám nabíjí a vybírá za pomocí svého účtu či kreditní karty, musí v případě obstarání e-gold měny využít služeb mnoha specializovaných digital e-currency exchangerů.

oficiální stránky e-goldu: www.e-gold.com

is
Email autora | Všechny příspěvky od

Zanechat komentář